Garanti ve İade Koşulları

GARANTİ VE İADE KOŞULLARI

Garanti

Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde üretici firmaların garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır.

1.1. [Planet Entegre Yatak Mobilya A.Ş.] ("Sleeptown"), satın alınan ürün ve ürünlerin malzeme ve işçilik açısından hatalara karşı 10 yıl süreyle garanti vermektedir. Garanti süresi, Ürünün teslim tarihinden itibaren başlar.

1.2. Firma, garanti süresi boyunca, Ürünün malzeme veya işçilik açısından herhangi bir hatası durumunda, ürünü tamir etmeyi taahhüt eder.

1.3. Garanti, yalnızca orijinal alıcıya verilir ve başkalarına devredilemez.

1.4. Garanti, ürünün normal kullanım koşullarında ve bakım talimatlarına uygun kullanılması durumunda geçerlidir. Firma, Ürünün kötüye kullanımı, ihmal, yanlış montaj veya bakım, kaza, yangın, sel veya doğal afet gibi durumlar sonucu oluşan hasarlardan sorumlu tutulamaz.

1.5. Garanti kapsamı dışında olan durumlar;

Yanlış montaj ve kullanım, uygun olmayan temizlik ve bakım, doğal afet ve olağanüstü haller, normal kullanım sırasında yıpranma ve yırtılmalar, yatak çerçevesi ve zemin uyumsuzluğu, yatakta sigara kullanımı, evcil hayvan hasarı, yatakta su veya sıvı hasarı, kirlilik ve böcek istilası, alerjik reaksiyonlar, koku ve renk değişiklikleri, yatakla birlikte kullanılan veya satılan yatak topper'ları, yastıklar ve diğer aksesuarlar için garanti kapsamında değildir, bunlar için ayrı garantiler uygulanabilir, taşınma ve nakliye hasarları, yatak etiketlerinin çıkarılması, iklim koşulları ve nemden kaynaklı küflenmeler.

----------------------------------------------------

İptal ve İade Şartları

Şirketimiz, tüketici haklarını korumakta ve satış sonrası müşteri memnuniyetini en ön planda tutmaktadır. Satın aldığınız ürünlerle ilgili yaşayabileceğiniz memnuniyetsizlik, üretim ve servis kaynaklı her türlü sorun, titizlikle değerlendirilmekte ve en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır.
Ürün iadesi konusunda sizlere daha iyi ve hızlı bir şekilde hizmet verebilmemiz için gerekli olan şartları aşağıda bulabilirsiniz; Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.

İADE İÇİN İSTEDİKLERİMİZ


Yatak İçin İade Prosedürü;

 

İade Politikası

Sleeptown olarak, ürünlerimizden memnuniyetinizi sağlamak için elimizden gelenin en iyisini yapmayı taahhüt ediyoruz. Yatağınızın konforuna alışmak için yeterli süreyi sağlamak amacıyla, satın aldığınız yatağı teslim aldıktan 45 gün sonra başlamak üzere 120 gün içinde iade edebilirsiniz. İşte iade politikamızın ana noktaları:

 1. Alışma süresi: Yatağınızın konforuna alışmak için teslim tarihinden itibaren 45 gün süre tanıyoruz. Bu süre zarfında yatağınıza uyum sağlamanız ve konforunu değerlendirmeniz için yeterli zamanınız olacaktır.
 2. İade süresi: Alışma süresinin ardından, yatağınızı teslim aldığınız tarihten itibaren toplamda 120 gün içinde iade edebilirsiniz.
 3. İade koşulları: İade edilen yataklar, dışarıdan hasar almayacak ve deforme olmayacak şekilde ürünün tamamı naylona sarılmalıdır, temiz ve kullanılabilir durumda olmalıdır. Ayrıca, yatağın orijinal faturaları ve ürünün orijinal ambalajı da iade paketine dahil edilmelidir.
 4. İade süreci: İade etmek istediğiniz yatak için öncelikle Sleeptown müşteri hizmetlerimizle iletişime geçin. Size iade süreciyle ilgili gerekli talimatları ve iade adresini sağlayacağız. İade sürecinde kargo masrafları işletme tarafından karşılanacaktır.
 5. İade onayı: İade edilen yatak, işletmemiz tarafından incelendikten sonra, uygun görüldüğü takdirde iade onayı verilecektir. İade onayı alındıktan sonra, ödemenizin iadesi için gerekli süreç başlatılacaktır.
 6. Ödeme iadesi: İade onayı alındıktan sonra, ödemenizin tamamı orijinal ödeme yöntemiyle iade edilecektir. İade işleminin tamamlanması, ödeme yönteminize ve bankanıza bağlı olarak 5-10 iş günü sürebilir.

Lütfen unutmayın ki, bu iade politikası sadece Sleeptown tarafından satılan yataklar için geçerlidir. Üçüncü taraf satıcılar tarafından satılan ürünlerin iade politikaları farklılık gösterebilir.

İade edilecek ürün sadece anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları tarafından teslim alınabilir. Bunun dışında herhangi bir kargo şirketiyle elimize ulaşan ürünlerin iadesi ve ulaşım bedeli kabul edilmeyecektir.

 

Yatak Dışındaki Ürünler için İade Prosedürü;


 1. İade Edilecek Ürün

  a- Kullanılmış veya hasar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
  b- İade edilecek ürünün, 14 gün içerisinde teslim alındığı şekilde, standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.
   
  2. İade Edilecek Ürünlerin Sevk İrsaliyesi

  a- İade işlemi için ürünün sevk irsaliyesinin gönderilmesi gerekmektedir.
   
  DİĞER ŞARTLAR ve İADE KARGO ÜCRETLERİ HAKKINDA

  a- Kalite Güvence departmanımıza gelen ürünlerin, iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler 5-10 iş günü içerisinde hesaba yansımaktadır.
  b- İade edeceğiniz ürünleri anlaşmalı kargo firması ile ücretsiz gönderebilirsiniz. İade kodunu müşteri destek hattımızı arayarak öğrenebilirsiniz.
   
  İADE EDİLECEK ÜRÜNÜN GÖNDERİLMESİ

  İade edilecek ürün sadece anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları tarafından teslim alınabilir. Bunun dışında herhangi bir kargo şirketiyle elimize ulaşan ürünlerin iadesi ve ulaşım bedeli kabul edilmeyecektir.
  Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;
  - İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
  - Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

  SİPARİŞ İPTALİ

  Değerli müşterilerimiz yanlış verdiğiniz veya vazgeçtiğiniz siparişlerinizi iptal ettirebilirsiniz. Bazen yoğunluktan mailler geç kontrol edilmektedir. Ürünün kargoya verilmiş olma ihtimali ortaya çıkmaktadır. İptal işlemlerinde ürün kargoya verilmemişse ücretin tamamı işlemi gerçekleştirdiğiniz yöntemle iade edilir. Ürün kargoya verilmişse kargo ücreti veya ücretleri kesilerek iadesi yapılır. 

 

Sipariş İptali Politikası

Sleeptown olarak, müşterilerimize en iyi hizmeti sunmayı taahhüt ediyoruz. Bazen, müşterilerimiz siparişlerini iptal etmek isteyebilir. İşte bu durumlar için uyguladığımız sipariş iptali politikası:

 1. İptal süresi: Siparişinizi, kargo teslimatından önce iptal edebilirsiniz. Bu süre zarfında, siparişinizi iptal etmek için müşteri hizmetlerimizle iletişime geçin.
 2. İptal süreci: İptal etmek istediğiniz sipariş için, müşteri hizmetlerimize telefon veya e-posta yoluyla ulaşın. Sipariş numaranızı ve iptal etmek istediğiniz ürün bilgilerini sağlayın. İptal talebinizin onaylanması durumunda, işlemi gerçekleştireceğiz.
 3. İptal edilen siparişlerin iadesi: Siparişiniz iptal edildikten sonra, ödemenizin tamamı orijinal ödeme yöntemiyle iade edilecektir. İade işleminin tamamlanması, ödeme yönteminize ve bankanıza bağlı olarak 5-10 iş günü sürebilir.

 

 1. İptal süresi geçtikten sonra: Eğer iptal süresi geçtikten sonra siparişinizi iptal etmek isterseniz, ürününüzü teslim alıp iade politikamıza uygun şekilde geri göndermelisiniz. Bu durumda, iade süreci ve koşulları iade politikamızda belirtildiği şekilde uygulanacaktır.
 2. Özel siparişler ve özelleştirilmiş ürünler: Özel siparişler ve özelleştirilmiş ürünler için iptal politikası farklılık gösterebilir. Bu tür siparişlerin iptali, üretim sürecine ve ürünün özelleştirilme durumuna bağlı olarak değerlendirilecektir.

Lütfen unutmayın ki, bu iptal politikası sadece Sleeptown tarafından satılan ürünler için geçerlidir ve üçüncü taraf satıcılar tarafından satılan ürünlerin iptal politikaları farklılık gösterebilir. Ayrıca, özel kampanyalar ve indirimler sırasında iptal politikasında değişiklikler olabilir. Bu durumlar için, lütfen ilan edilen koşulları ve müşteri hizmetlerimize başvurun.Ürün İade Adresi:


PLANET ENTEGRE YATAK MOBİLYA A.Ş.

Bekirpaşa Kozluk Mah D100 Yan Yol No:10 P.k.77 Erenler SAKARYA

İletişim: 0532 013 04 13

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.